Het Vals Blok brak door in de jaren 1990, na de jaren waarin de Bende van Nijvel en de CCC een terreurbeileid hadden gevoerd uit naam van de staat teneinde een ruk naar rechts te veroorzaken, althans volgens de opdrachtgever.

Nu, dertig jaar later, heet het Blok Behang, nog altijd vals en neemt zijn aanhang almaar toe. Dat betekent dat het dertig jaar duurt om een deel van de burgers dom te maken.

Dat het zo lang geduurd heeft had er ook mee te maken dat onze democratie tegen het Blok moest worden beschermd door een pestkring er rond te trekken. Die is echter stilaan wat afgebrokkeld.

De hoofdbehanger wordt op de treurbuis opgevoerd alsof hij een normale politicus is. Hij wil zelfs een collega voor de rechter dagen die hem racist noemt. Want dat is hij dus wel. De rechter zal lachen.

De Russen ook, in hun vuistje. Domme treurbuis. Slimme Donski.

 

Marc Tiefenthal
Marc Tiefenthal
In tijden van toenemende verdomming en groeiend nationalisme is het gepast, ha, erop te wijzen dat Marc Tiefenthal gemakkelijkheidshalve kan worden gecatalogeerd als Belgisch dichter, die zowel in het Nederlands als het Frans schrijft. In diezelfde context, stijgende verdomming en toenemend nationalisme, vraagt menigeen zich af waar de dichter verblijf houdt. Daar hij op twee plaatsen in de wereld verblijf houdt, dit is bilokaal woonachtig, heeft hij op het Groot Smoelenboek van de heer Sukkelberg, voor de lol Bobigny als woonplaats opgegeven. Kom hem daar maar niet bezoeken. Evenmin als in Menen, Ieper, Leuven, Bossière, Brussel, Antwerpen noch Temse, waar hij ooit gewoond heeft.